Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava OCHOTNÍK - HEREC Z OCHOTY

Ve středu dne 3. ledna 2018 se v prostorách Krajského úřadu v Českých Budějovicích, U zimního stadionu 1952/4 od 16:00 hodin uskuteční vernisáž výstavy "Ochotník - herec z ochoty".

Úctyhodných 122 let má za sebou Divadelní spolek J.K.Tyl Č. Budějovice. Během této doby prožíval, spolu s ostatními ochotnickými spolky v kraji, roky dobré i méně dobré. Formou foto panelů, fotografií, dochovaných kronik, plakátů z představení, sbírky almanachů, ocenění, historických a i současných rekvizit, kostýmů, kulis, projekce představení se pokusíme tento výjimečný fenomén kraje přiblížit.

Výstava bude přístupná veřejnosti v měsíci lednu 2018 v otevíracích hodinách úřadu. Organizátorem výstavy je DS J.K.Tyl České Budějovice, Divadlo U Kapličky, Husova 45, 37005 Č. Budějovice, www.dstylcb.cz

Výstava je podpořena Krajským úřadem Jihočeského kraje.

dsjktylcb.jpg


Václav Krištůfek (předseda DS J.K.Tyl Č. Budějovice):

"Je docela možné, že návštěvník najde své příbuzné a známé, pokud působili ve spolku, v historických kronikách s bohatou fotografickou dokumentací. Děti pak okouzlí divadelní rekvizity, kulisy a kostýmy, které skryty v divadelním skladu se ukáží veřejnosti v nedivadelním prostředí".

Výstava podává svědectví o světě ochotníků, o neobyčejné spolupráci lidí různého věku, profesí a charakterů. Je důkazem tvořivých schopností člověka v jakékoliv době.