Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravdivá historie - 5.dějství - od r. 2005

27. 6. 2010

Rok 2006: Kocourkovská radnice v režii Zdeňka Říhy jr. se probojovala přes postupovou přehlídku v Českém Krumlově na národní přehlídku divadla pro děti Popelka Rakovník. V květnu úspěšně vyrazili do světa Světáci (hudební komedie v úpravě a režii Jiřího Zajíce a s hudbou Davida Kovaříka). Obnovenou premiéru měla tento rok i pohádka Kráska a zvíře v režii Marie Maškové.

Rok 2007: Světáci si z přehlídky Třešťské divadelní jaro přivezli 4 čestná uznání za herecké výkony, cenu za režijní uchopení, cenu hudbu a Luďa Šindelář cenu za ztvárnění Toníka. Světáci se vypravili i na zájezdovou šňůru po slovenských končinách a na podzim na přehlídku Voskovcova Sázava.

Rok 2008: Soubor ztrácí svou stálou domovskou scénu na Lannově třídě. S tímto prostorem se rozloučil po „letech obnovenu premiérou“ svého nejreprizovanějšího titulu - Nejkrásnější válkou. Obnovení  se dočkal také muzikál Sněhurka a sedm trpaslíků, který se velmi úspěšně představil i na Slovensku. Nabídku titulů rozšířilo pásmo aktovek ruských autorů Po mně potopa a pohádka O Růžence Šípkové.

Rok 2009: Stále se hledal nový prostor na hraní, hostovalo se, kde se dalo, zejména na Malé scéně DK Metropol. Nastudovaly se tři  nové inscenace:
 pohádka O vodní víle, komedie Láska, sex a žárlivost, divadelně taneční projekt Tanec na dlani.   

Rok 2010 se nese ve znamení otevření našeho nového divadelního prostoru  - Divadla U Kapličky.